Porady dotyczące żywienia psów i kotów Akcesoria dla psa Czemuż naprawdę istotny jest dobór znakomitej obroży dla pieska?

Czemuż naprawdę istotny jest dobór znakomitej obroży dla pieska?

Obroża dla psa

Obroża dla psa jest poważnym składnikiem w procesie układania, kształtowania i dodatkowo codziennej zabawy z psem, czasem również opieki. Winna być więc dostosowana do psiaka i do treningu.

Wybór dobrej obroży dla psiaka

Pieski o większej oraz dłuższej sierści, jak także psiaki wybitnie energiczne, lub rozdrażnione mogą wymagać obroży rodzaju kolczatka. Psy gładkie i także krótkowłose, młodsze i łagodne, starczy iż otrzymają dobrą skórzaną, albo plecioną obrożę. Na pewno nie pragniemy aby obroża w pewien sposób tworzyła pieskowi niewygodę albo ból.
Winna bezproblemowo się ubierać, posiadać możliwość regulacji oraz ponadto prędko dać się zdjąć, gdy tego chcemy. Jednak, na co dzień, jak spacerujemy, obroża dla psa musi być niezawodna. Nie może się niespodziewanie odblokować, jak akurat trzymamy czworonoga krótko, bo blisko przechodzi ogromny sąsiad kiler, czy pęknąć, jak pies się szarpnie gwałtownie spostrzegłszy np kota. Obroża nie może również dać się ściągnąć przez tegoż psa.
Jeśli kroczymy w nocy po lesie i jest możliwość, iż nasz pies się gdzieś zgubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator dźwiękowy ułatwiający namierzenie pozycji swego pieska.
Czasami przyplącze się do naszego pupila dolegliwość w postaci pchły. Są obroże odwodzące te szkodniki i w razie konieczności, możemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psiaka wyposażyć. Gdy chodzi o atuty estetyczne obroży, także warto i na nie zwrócić uwagę i także mieć dodatkową satysfakcję z koloru, bądź wzoru, jakim będzie ona przyozdobiona.
szczególnie polecamy obroże dla psa z https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do gospodarza

Na obroży potrafimy umieścić dane potrzebne do zlokalizowania pieska, w razie gdyby uciekł, albo się zagubił. Telefon do właściciela, imię psiaka i także zapewne ukochana żywność mogą ochronić swego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zawieszania na nich karabinku od smyczy, doskonale, gdy nie będą za wielkie, ażeby uniemożliwić zaczepianie się na nich trawy, lub gałęzi, jak pójdziemy na spacer w miejsce porośnięte bujną roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest stworzeniem stadnym i także chce znać swoje miejsce w stadzie. Nasz pies rozumie, kto jest przewodnikiem jego stada. Za tą osobą chodzi i dodatkowo jej się słucha. Oczywiście my chcemy, ażeby czworonóg znał dobrze własne miejsce w naszym prywatnym stadzie i także żeby to było miejsce docelowe – inaczej omega. Szczególnie niewygodne staje się obcowanie z czworonogiem, który zajmuje miejsce alfa oraz dominuje w naszym domu. Taka pozycja potrafi być nie jedynie męcząca, a i niejednokrotnie groźna nie wyłącznie dla psiaka, ale i także dla wszystkich. Piesek o statusie przywódcy stada będzie sobie przyzwalał na odstępowanie od nas w którymkolwiek etapie i kierunku, na szczekanie na pozostałe psy, bądź osoby, skakanie na ludzi, podrywanie i dodatkowo rwanie smyczy oraz mnóstwo tym podobnych zachowań. Notabene – nasz psiak bynajmniej nie marzy o byciu alfa, jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to zatem wyłącznie stąd, że sami ludzie nie zajmują pozy poważnego i także pewnego siebie dowódcy.

Nastrój i także dyscyplina

Kiedy więc zapewnić sobie i zwierzęciu systematyczny komfort. Tutaj właśnie dużą rolę odegra obroża dla czworonoga. Poprzez smycz i obrożę możemy wysyłać czworonogowi żądania oraz całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś oddawać mu swoją dobrą troskę i także pewność przewodnika stada. Przeczuwając spokój właściciela, piesek też jest łagodny, szybko się go układa i trenuje. Warto zatem zabierać czworonoga regularnie na spacer i cieszyć się wspólną nauką. Smycz, obroża i dodatkowo łagodna dyscyplina, to zatem ważne czynniki typowych zabaw z psiakiem.

Tagi: ,