Porady dotyczące żywienia psów i kotów Akcesoria dla kota Drapaki dla kota – wady i korzyści

Drapaki dla kota – wady i korzyści

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to zatem jego własny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Jeżeli Twój pupil ma tendencję do drapania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i meble, wyjściem może być dostosowany do jego potrzeb drapak.
Niektóre modele różnią się od siebie wzorem, wielkością oraz funkcjonalnością, zaś wybór jest naprawdę bogaty. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są powszechne reguły wybierania tegoż rodzaju dodatków także jak dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Kotek skrobiąc pazurki wykorzystuje do tegoż sporą część własnej siły, zaś ciało zagina w głęboki łuk. Takie zachowanie powoduje, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim solidny, tak żeby nie zagroził naszemu zwierzowi. Atrakcyjnym podejściem są np. moduły zamocowane do ściany, które znoszą duży wpływ i także tworzą świetną opcję, nawet dla dużych kotków. Wybierając drapak zweryfikuj, czy jest wsparty na trwałej podwalinie i dodatkowo czy strona spodnia odpowiednio przywiera do gleby.
Dokonując wyboru weź pod uwagę wskazania producenta, co do tego, dla jakiej wielkości kota kierowany jest ten przedmiot. Im cięższy jest nasz kot, tymże potężniejszy nacisk wywrze podczas skrobania pazurków, stąd drapak dla kota winien być doprawdy dobry.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tego, albo kupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl aby przystosować jego rozmiary do gabarytów Twojego pupila. Wysokość winna być dopasowana do wysokości kota, właśnie żeby mógł on rozprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciało. Kotki odmiany dużej chcą indywidualnych, dużych wyposażeń, które usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się typowym produktem; możemy również zakupić drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość oraz użyte materiały

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być zrobiony z znakomitej klasy materiałów. Świetnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który rewelacyjnie znosi styk z kocimi pazurami. Taki wybór obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych modeli drapaków w różnorodnej formie. Owe najzwyklejsze to deska przykryta specyficznym sznurkiem, super ekskluzywne wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są także drapaki, stworzone tak, ażeby pełnić jednocześnie
rolę legowiska oraz które obite są wytrzymałą, lecz przyjemną gąbką.
najlepsze drapaki dla kotów

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być również piękny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot może zostać dekoracją pomieszczenia i doskonałym terenem rozrywek dla naszego pupila. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, lecz są również legowiskiem i także środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeżeli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki symultanicznie, oraz chociażby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Olbrzymi asortyment rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, iż dowolny posiadacz kotów odnajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego wymagania i stworzy radość kota.

Tagi: ,