Porady dotyczące żywienia psów i kotów Bez kategorii Które karmy dla psów i także kotów należałoby kupić?

Które karmy dla psów i także kotów należałoby kupić?

Karmy dla juniorów – oferta marki Pedigree
Marka Pedigree od lat interesuje się produkcją żywności dla piesków. Razem z wymaganiami kupujących w ich ofercie można wyszukać karmy dla dorosłych czworonogów, oraz dodatkowo i takie przystosowane dla szczeniąt. Jest to wyjątkowo ważne dlatego, iż zapotrzebowanie na mikroskładniki pokarmowe szczeniąt oraz piesków dojrzałych znacząco się różni. Więc z czego komponuje się karma Pedigree dla juniorów? Które makroskładniki odżywcze dostarcza? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na bieżące zagadnienia i także zaprezentować ofertę firmy Pedigree.
Z myślą o szczeniętach marka Pedigree utworzyła dwa warianty żywności: karmy suche i dodatkowo karmy mokre. Jeżeli chodzi o te pierwsze w ofercie firmy znajdziemy 4 warianty karm: karmy Pedigree junior z kurczakiem przeznaczna dla każdych odmian piesków i 3 typy karm przeznaczone dla psów odmian miniaturowych wielkich oraz średnich: karmy Pedigree z kurczakiem i ryżem. Każda sucha karma Pedigree została opracowana przez zbiór kompetentnych specjalistów z wiedzą o tym, żeby zapewnić szczeniętom najodpowiedniejszy wzrost. W składzie karmy odszukamy przede wszystkim mięsiwo z kurczaka i także ryż, które są doskonałe dla delikatnych żołądków małych psów. Także karmy Pedigree junior wzbogacona jest o komplet witamin oraz minerałów w takiej ilości jaka jest potrzebna szczeniętom w okresie intensywnego wzrostu. Oprócz atutów odżywczych należałoby również wspomnieć o plusach smakowych. Karmy o smaku kurczaka są jedynymi spośród najchętniej spożywanymi przez szczenięta. Skład karmy suchej junior jest bajecznie prosty. Posiada zboża, znaczącą ilość mięcha (26%), oleje i tłuszcze oraz substancje mineralne. Wraz z suchą karmą Pedigree zapewniasz swojemu szczeniakowi witamin takich jak: witamina A, E, D3, potas, miedź, mangan, sód tudzież cynk.
Obok karmy suchej firma sprzedaje również mokry pokarm Pedigree junior. W ofercie są dwa gatunki: mokra karma Pedigree junior w konserwie (o smaku kurczaka w galaretce oraz cielęciny w galaretce) i mokra karma Pedigree Junior w saszetce (o smaku kurczaka z ryżem). Każde opakowanie (zatem również pokarm Pedigree w puszce albo w torebce) zawiera świeże mięsne kąski zanurzone w galaretce, która sprzyja trawienie elementów odżywczych zawartych w żywności. Dzięki temu żywność jest nie jeno smaczna, lecz również właściwa i lekka. Mokra karma Pedigree Junior zawiera składniki odżywcze winne za dobre i zdrowe kości (czyli wapń plus fosfor), pogłębiające odporność (witamina E oraz minerały) oraz wspomagające trawienie (błonnik). Lekkostrawność karmy osiągnięto dzięki użyciu delikatnych mięs (cielęciny oraz kurczaka), ryżu oraz skąpaniu całości w galaretce.
Kończąc propozycja marki Pedigree w zakresie karm dla szczeniąt jest całkiem bogata, umiemy w niej odnaleźć również karmy mokre jak i suche (każdy rodzaj występuje w kilku smakach). Nadto są to karmy zrobione przez markę, która funkcjonuje na rynku od wielu lat i dodatkowo jeszcze usprawnia swoje wyroby opierając się na na doświadczeniu własnym oraz ekspertów z którymi kooperuje. Dzięki temu są to zatem karmy znakomicie zaadaptowane do potrzeb dynamicznie rozwijających się szczeniąt również ze względu na walory kaloryczne, jak i smakowe.

https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-psow-c-95.html

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kota to niezastąpione zaopatrzenie kuwety. Są różnorodne modele żwirków dla kotów. Dowolny z nich nadaje się także do kuwety odsłoniętej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka ma taki brak, że niestety nie można do końca uniknąć jego rozsypywaniu blisko kuwety oraz noszeniu po mieszkaniu przez kotka.

Który żwirek dla kotka?

Nietrudno jest do kuwety wsypać po prostu normalny piasek. Chociaż na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kotka, o wiele przystępniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają naturalny piasek. Są odpowiednie dla pupilów, które niejednokrotnie wyruszają na zewnątrz i dodatkowo lubią ryć w ziemi. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie cokolwiek znajomego. Wprawdzie taki żwirek dla pupila znacznie prędko zaczyna nieestetycznie pachnieć, bo niestety nie ma opcji odseparowania żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada budowę delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są większe, tym żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu. Niemniej tenże większy i dodatkowo grubszy jest mniej efektywny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się kuleczka, którą można łatwo usunąć z kuwety bez potrzeby wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Wybór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, odpowiednie żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować nieczystości na bieżąco, a cały żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest bardzo ekonomiczny. Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym pomieszczeniu, aby woda z moczu łatwiej wyparowała. Bardzo popularne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.
Do wyboru posiadamy też drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno usuwać go do toalety. Taki żwirek poprawnie tłumi smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego wadą jest więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne absorbery aromatu i także neutralizatory, które wolno dołączać w minimalnej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że zawierają nadto zalety oczyszczające.

https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html zabawki dla kotów

Troszczymy się o zdrówko psów z marką Purina
Purina to zatem wiodąca marka w specjalności wytwórców żywności dla zwierząt. Marka od przynajmniej osiemdziesięciu lat prowadzi badania nad ulepszeniem jakości i także zmodernizowaniem karmy do wyjątkowych potrzeb zwierząt, w zależności od fazy ich rozwoju, stanu zdrowia, sposobu życia. Purina nie tylko realizuje normy w kierunku żywienia stworzeń domowych, tymczasem stara się je przewyższać.
Purina proponuje duży dobór karm dla czworonogów, których receptury zostały stworzone przez specjalistów. Są to wówczas karmy posiadające kompleks składników odżywczych we normalnych proporcjach, pozwalające szczeniakom utrwalić zdrowie i także zdrową formę na długo.
Ogromnie ekskluzywną grupą towarów Purina dla czworonogów staje się Purina Pro Plan. Powstała w wyniku wielu lat doświadczeń nad żywieniem piesków, przeprowadzanych przez dietetyków i doktorów weterynarii. Najoryginalniejsze, niesłychanie zaawansowane oraz efektywne zestawienie składników odżywczych to zatem Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition wkomponowuje się do potrzeb danego psiaka. Z Purina zawsze, niezależnie od kondycji, w której odnajdzie się piesek, funkcjonuje podejście żywieniowe przystosowane do jego zdrowotnych potrzeb. Rodzina towarów Purina Pro Plan posiada niezłą żywność dla szczeniaków młodych, dojrzałych i dodatkowo starych, ras malutkich, średnich oraz dużych, plus z pewnymi chorobami.
Niesamowicie znaczący dla dalszego rozwoju i zdrowia szczeniaka stanowi pierwszy rok jego życia. W owym czasie szczenię domaga się indywidualnego jedzenia, o rozszerzonej dawce niektórych składników, najczęściej białka, ażeby w trakcie rozwoju budowały się silne mięśnie, silne kości i także zęby. Psiak potrzebuje także stymulacji układu immunologicznego. Zwłaszcza dla małych psów różnorodnych odmian i także wielkości przygotowano żywność Purina Pro Plan z specyfikacją Optistart.
Produkty Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to wówczas: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Żywności pozwalające dorosłym szczeniakom zachować jak najdłużej zdrówko i dodatkowo atrakcyjną formę to Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla wszelkiego czworonoga znajdziemy prawidłową żywność Purina, w współzależności od jego odmiany, wielkości, trybu życia. Są to między innymi wyroby: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i także Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy zasobne w kurczaka, podzielone ze względu na wielkość szczeniaka.
Purina Pro Plan przedstawia w ofercie też karmy dla piesków powyżej siódmego roku życia. W owym wieku pojawiają się podstawowe sygnały powiązane ze starzeniem się: problemy trawienne, sztywność stawów, zmniejszona sprawność psychiczna. Przynosząc psinie karmy marki Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, poprawiamy jego ogólny stan zdrowia i także jakość życia.
Purina wyprodukowała także karmy pozwalające na szybszy powrót do zdrowia i także złagodzenie przejawów choroby. Są więc to: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na kłopoty skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla czworonogów z otyłością, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla nieodpornych żołądków.
Należałoby troszczyć się o zdrowie i także wspaniałe samopoczucie czworonożnych przyjaciół z żywnością Purina.