Porady dotyczące żywienia psów i kotów Akcesoria dla kota Szalenie oryginalne zabawki dla kotków

Szalenie oryginalne zabawki dla kotków

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Pewno każdy choć raz zauważył kotka który wyłożonymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu nierzadko ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, oraz chociażby dywan. Mówimy wtedy często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród wrodzonych rzeczy, którą musi robić każdy zdrowy kot. A nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie szponów, ponieważ szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, także w kierunku zakomunikowania, iż to jego obszar. Jeśli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w domu umożliwi uchronić przed zrujnowaniem nasze pufy.
zabawki dla kotów tylko z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym kotom komfort, są nadzwyczaj pożądane szczególnie kotom mieszkającym nieustannie w domu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Kot rozpręża mięśnie, zaś na znacznie rozszerzonych drapakach ma szansę do wyjątkowo złożonych rozrywek. Korzystnie jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby uchronić przed zadrapaniem meble lub sofę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Najczęściej pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie bywają właściciele, więc ofiarą może paść wersalka w salonie. Koty kochają również oznaczać swoje terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne inne stworzenie, na przykład nowego kota.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najcudowniejsze, położone w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kota wybrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia a może służyć kotom jako miękkie środowisko do drzemki. Jest to zatem najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, ustawionego na płytce prosto lub pochyło, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są bardziej rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na ziemi albo być zamocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów i dla hodowli, i dodatkowo drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest szalenie obszerna, mają one najprzeróżniejsze rozmiary, mają różnorodne funkcje i dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym smakiem i upodobaniami kotów. Gdy pupil lubi więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest żywy i dodatkowo lubi skakać, chyba uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie

Tagi: