Porady dotyczące żywienia psów i kotów Akcesoria dla psa Szelki dla czworonoga – najaktualniejsze wskazówki

Szelki dla czworonoga – najaktualniejsze wskazówki

Sportowe szelki dla pieska

Z psiakiem potrafimy uprawiać różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu zawodowy sport, biegać albo jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego potrzebne będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psów zawierają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, tudzież krajowy producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla pieska wykonane są tak, aby zagwarantować psinie komfort podczas wysiłku.
Do mniej ciężkich sportów można używać szelek dla psiaka zaprzęgowych, lecz mądrze jest używać szczególne szelki poświęcone do biegania z psiakiem bądź jazdy na rowerze.
https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html kup teraz legowisko dla psa

Marka Non-stop Dog Waer konstruuje oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są to szelki super dobrane do sylwetki psiaka, umożliwiają ochronę szyi i pleców. Nie poruszają się w czasie ruchu i także nie przynoszą zadrapań. Szelki dla psa Line mogą być przydatne ponadto na co dzień, szczególnie do wyczerpujących spacerów. Są to szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla psa to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to zestawienie klasycznych szelek modelu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska też rewelacyjnie sprawdzają się w dogtrekkingu, ale wolno praktykować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można wybitnie dobrze dostosować do rozmiarów psiaka, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozmieszczają równomiernie siłę, z jaką piesek szarpie, pozwalając mu na komfortową oraz wydajną pracę i lekkość ruchów. Szelki dla psa Speed są wygodne i także przyjemne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do przypinania pieska na spacer, inne do zaczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze czy dalekiej podróży.

Marka Sali tworzy też specyficzne szelki dla psa „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z czworonogiem. Przeznaczone są dla psiaków, które za szybko nie ciągną i dodatkowo prawidłowo postępują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psa sportowe to wówczas także Front Range marki RUFFWEAR. Są to też uniwersalne szelki, wolno montować je pieskowi na częste spacery, i także stosować przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są przyjemne w regulacji i także wygodne, ich zaletą jest też błyskawiczne i bezproblemowe zakładanie oraz ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podnosi bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli pragniemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy wyselekcjonować dla niego właściwe, bezpieczne i dodatkowo zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.

Tagi: ,