Porady dotyczące żywienia psów i kotów Psy W jaki sposób wyselekcjonować odmianę psa adekwatną dla Ciebie?

W jaki sposób wyselekcjonować odmianę psa adekwatną dla Ciebie?

To, iż pies jest najwspanialszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej debacie. Tenże futrzasty kompan, jest lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela oraz warunki, w jakich zamieszkuje. Dla niego liczy się tylko przychylne spojrzenie oraz dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Kiedy psiak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup albo adopcję małego psa, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej świetnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i trybowi życia. Wygląd szczeniaka oraz jego zachwycający pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przymilny pies wyjątkowo szybko dojrzewa i właściciel nawet nie dostrzeże, w jaki sposób zmienia się w dorosłego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, gdy czworonóg zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego uroczych oczek i dodatkowo wesołego pyszczka.


Żywy pies i ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, wypada dobrze zapoznać się z jego rasą, by wraz z nim stanowić jednolity i silny związek. Psiaki wymagające sporo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, że to nadzwyczaj aktywne zwierzaki, które potrzebują długich spacerów i także niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem albo z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies obronny lub do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo zdefiniować swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Gdy szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tu pieski niewielkie, które spokojnie zmieszczą się w dowolnym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i także wakacji.

Natomiast niewielkie psy mimo swojego cudownego wyglądu, niestety nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, z pewnością spowodują strach i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich odstraszając. Jeżeli w mieszkaniu mieszkają małe dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ źle prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które wymaga od właściciela posiadania właściwych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich rasami, żeby właściwie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także stylem życia człowieka, bowiem właśnie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

hurtownia zoologiczna online

Tagi: , ,