Porady dotyczące żywienia psów i kotów Akcesoria dla kota Właściwości oraz wartości posiadania silikonowego żwirku dla kota

Właściwości oraz wartości posiadania silikonowego żwirku dla kota

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotów to zatem potrzebne zaopatrzenie kuwety. Są odmienne typy żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kotka ma taki mankament, że niestety nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu blisko kuwety tudzież noszeniu po mieszkaniu przez kotka.
kup teraz żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Nietrudno jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Chociaż na rynku są dostępne różnorakie żwirki dla kota, o wiele przydatniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają zwykły piasek. Są dogodne dla pupilów, które notorycznie idą na pole i także lubią gmerać w glebie. Takie koty muszą posiadać w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla kotka szczególnie ekspresowo zaczyna nieestetycznie pachnieć, ponieważ niestety nie ma możliwości rozdzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy posiada budowę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po mieszkaniu.

Jednak ów większy oraz cięższy jest niewiele skuteczny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, którą można bezpośrednio usunąć z kuwety bez konieczności rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe albo zapachowe. Dobór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, porządne żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować nieczystości na bieżąco, natomiast cały żwirek zmieniać co prawie 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotka jest super funkcjonalny.

Jak go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, żeby woda z moczu płynnie odparowała. Niewiarygodnie modne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek porządnie niweluje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest więc to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez kota.

Absorbery aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne nadzwyczajne pochłaniacze aromatu i także neutralizatory, jakie wolno łączyć w minimalnej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż zawierają nadto właściwości dezynfekujące.

Tagi: